Halı Temizleme | Antalya | Temizlik Şirketleri | Halı Yıkama | 351 02 02
Sağlığınızın güvencesi için
bizi arayın, kaliteyi yaşayın
Halı Yıkama Antalya
HALI YIKAMA ANTALYA
Antalya Cam Temizliği
ANTALYA CAM TEMİZLİĞİ
Antalya Daire Temizliği
ANTALYA DAİRE TEMİZLİĞİ
Antalya Koltuk Yıkama
ANTALYA KOLTUK YIKAMA
Antalya Dış Cephe Cam Temizliği
ANTALYA DIŞ CEPHE CAM TEMİZLİĞİ
İnşaat Sonrası  Temizlikler
İNŞAAT SONRASI TEMİZLİKLER
Ofis Temizliği
OFİS TEMİZLİĞİ
 Tadilat Temizliği
TADİLAT TEMİZLİĞİ
Villa Temizliği
VİLLA TEMİZLİĞİ
Yangın Sonrası Daire Temizliği
YANGIN SONRASI DAİRE TEMİZLİĞİ
Yerinde Halı Yıkama
YERİNDE HALI YIKAMA
Antalya  Diş Muayane Temizliği
ANTALYA DİŞ MUAYANE TEMİZLİĞİ
Antalya Merkez Halı Yıkama
ANTALYA MERKEZ HALI YIKAMA
Konyaaltı Halı Yıkama Temizleme Yıkama
KONYAALTI HALI YIKAMA TEMİZLEME YIKAMA
Antalya Temizlik Şirketleri
ANTALYA TEMİZLİK ŞİRKETLERİ
Halı Yıkama Şirketi Antalya | 5446341234
HALI YIKAMA ŞİRKETİ ANTALYA | 5446341234
Fabrika Temizliği
FABRİKA TEMİZLİĞİ
İnşaat Sonrası Banyo Temizliği
İNŞAAT SONRASI BANYO TEMİZLİĞİ

HALI NASIL YIKANIR

Halı nasıl yıkanır sorusu araştırılırken öncelikle tesisin anti bakteriyel halı şampuanlarının kullanıp kullanmadığı incelenmelidir. Bu şampuanlar, bitkisel özlüdür ve insan sağlığına olumsuz etkileri yoktur. Halılar, dokuma tekniği, boyanın cinsi ve iplik yapısı göz önünde bulundurularak yıkanmalı ve bunlara uygun halı şampuanları kullanılmalıdır.

Halılar, evlerin ve ofislerin vazgeçilmez eşyaları arasındaki yerini yüzlerce yıldır korumaktadır. Türk aileleri de her yıl bahar aylarında halı temizliği yapmaktadır. Ancak günümüzde kadınların iş yaşamında olması nedeniyle halı yıkama işlemine yeterince zaman ayıramaması nedeniyle halı yıkama sektörü büyük bir gelişim göstermiştir. Firmamız, uzman halı yıkama personelinin yanı sıra yıkama makineleri ile sektördeki güçlü şirketlerin arasında gelmektedir. Peki, halı nasıl yıkanır? Öncelikle halının oto yıkamacılarda yıkanmayacağı bilinmelidir. Halılar, sadece halı yıkama işlemini gerçekleştiren, hijyenik bir ortamı bulunan, halı yıkama için tasarlanmış otomatik yıkama ve sıkma makineleri bulunan bir tesislerde yıkanmalıdır. Oto yıkama servislerinde, araçların yıkandığı yerde yıkanan halılarda hijyen olması mümkün değildir. Çünkü buraların zemini, yağlar ve diğer kirlerle kirlenmiştir ve bu kirler de zemine nüfuz etmiştir. Üstelik halılar yerlere serilip üzerinde gezilerek yıkanmaktadır. Ayrıca halıların kirleri de birbirlerine karışmakta, bu da sağlıksız bir durum meydana gelmesine neden olmaktadır.

Halı nasıl yıkanır sorusu araştırılırken öncelikle tesisin anti bakteriyel halı şampuanlarının kullanıp kullanmadığı incelenmelidir. Bu şampuanlar, bitkisel özlüdür ve insan sağlığına olumsuz etkileri yoktur. Halılar, dokuma tekniği, boyanın cinsi ve iplik yapısı göz önünde bulundurularak yıkanmalı ve bunlara uygun halı şampuanları kullanılmalıdır. Yıkanan halılar, sıkma makinelerinde yıpratılmadan sıkılmalı ve kurutma işlemi de kapalı ortamda yapılmalıdır. Kurutma işleminin ardından halılar, toz ve kire maruz kalmamaları için ambalajlanmalı ve böylece teslime hazır duruma getirilmelidir. Halılar bilinçsiz bir şekilde yıkandığında hem insan sağlığına olumsuz etki yaratmakta hem de halıların kullanım ömürlerini kısaltmaktadır. Bu nedenle halılar, profesyonel hizmet veren halı yıkama tesislerinde yıkanmalıdır. Evde yapılan yıkama işlemlerinde lekelerin tam anlamıyla çıkarılması mümkün değildir.

Evde yıkama işleminde genel olarak kirler halının dibine itilmektedir ve bu nedenle de yanıltıcı bir parlaklık görülmektedir. Ayrıca evde yapılan yıkama işleminde halının tam olarak kurutulması da mümkün değildir. Bu da halı dokularının yıpranmasına ve zaman içinde dokuların kopmasına neden olmaktadır. Evde gerçekleştirilen profesyonel halı yıkama işleminde ise özel ekipmanlar kullanılmakta, halılardaki lekeler özel leke çıkarıcılarla çıkarılmakta ve tam kurutma işlemi uygulanmaktadır. Bu bilgiler ışığında halı nasıl yıkanır denildiğinde, profesyonel olarak yıkanır denilebilmektedir.

İletişim

İLETİŞİM VE BİLGİ İÇİN

0242 325 99 48 - 0544 634 12 34
Copyright © 2014-2018 Berat Temizlik