Halı Temizleme | Antalya | Temizlik Şirketleri | Halı Yıkama | 351 02 02
Sağlığınızın güvencesi için
bizi arayın, kaliteyi yaşayın
Halı Yıkama Antalya
HALI YIKAMA ANTALYA
Antalya Cam Temizliği
ANTALYA CAM TEMİZLİĞİ
Antalya Daire Temizliği
ANTALYA DAİRE TEMİZLİĞİ
Antalya Koltuk Yıkama
ANTALYA KOLTUK YIKAMA
Antalya Dış Cephe Cam Temizliği
ANTALYA DIŞ CEPHE CAM TEMİZLİĞİ
İnşaat Sonrası  Temizlikler
İNŞAAT SONRASI TEMİZLİKLER
Ofis Temizliği
OFİS TEMİZLİĞİ
 Tadilat Temizliği
TADİLAT TEMİZLİĞİ
Villa Temizliği
VİLLA TEMİZLİĞİ
Yangın Sonrası Daire Temizliği
YANGIN SONRASI DAİRE TEMİZLİĞİ
Yerinde Halı Yıkama
YERİNDE HALI YIKAMA
Antalya  Diş Muayane Temizliği
ANTALYA DİŞ MUAYANE TEMİZLİĞİ
Antalya Merkez Halı Yıkama
ANTALYA MERKEZ HALI YIKAMA
Konyaaltı Halı Yıkama Temizleme Yıkama
KONYAALTI HALI YIKAMA TEMİZLEME YIKAMA
Antalya Temizlik Şirketleri
ANTALYA TEMİZLİK ŞİRKETLERİ
Halı Yıkama Şirketi Antalya | 5446341234
HALI YIKAMA ŞİRKETİ ANTALYA | 5446341234
Fabrika Temizliği
FABRİKA TEMİZLİĞİ
İnşaat Sonrası Banyo Temizliği
İNŞAAT SONRASI BANYO TEMİZLİĞİ

HALI YIKAMA NASIL YAPILIR

Halı yıkama nasıl yapılır sorusunun bir başka cevabı da buharla halı yıkamadır. Bu yöntem çok sayıda uygulamada etkilidir ve bu nedenle sıklıkla başvurulmaktadır. Buharlı yöntemde buhar değil sıcak su kullanılmaktadır. Kullanılan suyun sıcaklığı da ortalama 65 ile 100 derecedir. Yüksek sıcaklığa sahip olan su basınçla halıya püskürtülmekte, bu sayede halıdaki kir parçacıkları çözülmektedir.

Halılar farklı şekillerde yıkanmaktadır. Ancak halı teknikleri bilinmediğinde halı için en iyi yöntemi seçmek mümkün değildir. Peki, halı yıkama nasıl yapılır? Halılar birbirinden farklı yöntemlerde yıkanmaktadır. Bunlardan birisi derinlemesine yıkamadır. Derinlemesine halı yıkama, sadece profesyonel halı yıkamacılar tarafından gerçekleştirilmektedir. Bu yöntemde halılar adresten alınmakta, yıkama tesislerine götürülerek işlemlerden geçirilmektedir. Yıkama öncesinde halıların tozları, tız alma dolabında alınmaktadır. Sonra yarı otomatik ve tam otomatik halı yıkama makineleri aracılığı ile halılar yıkanmakta, sonrasına da kurutma odasında kurutulmaktadır. Halıların derinlemesine yıkanabilmesi için 6 ayda bir halı yıkama firmasına verilmelidir. Yıkama işlemi için oto yıkamacılardan destek alınmamalıdır. Bir de şampuanla halı yıkama işlemi vardır. Bu yöntem, çok bilinen ve en ekonomik olan halı yıkama yöntemidir. Bu yöntemde halılara öncelikle anti bakteriyel özelliğe sahip şampuan ya da solüsyon köpürtülerek sürülmektedir. Köpükteki maddeler halıda bulunan kir taneciklerini çekmektedir. Bu şekilde kuruyan halı elektrik süpürgesi ya da halı yıkama süpürgesi ile süpürülmektedir.

Halı Yıkama Nasıl Yapılır Sorusunun En Doğru Cevabı

Halı yıkama nasıl yapılır sorusunun bir başka cevabı da buharla halı yıkamadır. Bu yöntem çok sayıda uygulamada etkilidir ve bu nedenle sıklıkla başvurulmaktadır. Buharlı yöntemde buhar değil sıcak su kullanılmaktadır. Kullanılan suyun sıcaklığı da ortalama 65 ile 100 derecedir. Yüksek sıcaklığa sahip olan su basınçla halıya püskürtülmekte, bu sayede halıdaki kir parçacıkları çözülmektedir. Ardından kir parçacıkları vakum makinesiyle çekilmektedir. Kullanılan suya da özel temizlik ürünü katılmaktadır. Buharla yıkamada halılar derinlemesine temizlenmektedir. Arıca yüksek sıcaklıktaki su, halıdaki bakteri ve akarlarla mantarları yok etmektedir.Bu sayede halı, alerji yapan tüm maddelerden arınmaktadır. Bu yöntem profesyonel halı yıkama hizmeti veren firmalarda uygulanmaktadır. Bu firmalarda hizmet veren personel, hangi halının ne şekilde yıkanması gerektiği ile ilgili detaylı bilgiye sahiptir. Ayrıca tamamı yıkama işlemi için eğitim almaktadır. Firmamızda hizmet veren tüm personel eğitimden geçmektedir.

Kuru Halı Temizleme

Firmamızda kuru halı temizleme işlemi de uygulanmaktadır. Bu yöntemde su kullanılmamaktadır. Kuru halı yıkama nasıl yapılır denildiğinde, halı, deterjan, çözücü ve çok az miktarda su içeren emici bir toz yardımı ile yıkanmaktadır. Emici toz, halının üzerine serpildikten sonra makine kullanılarak yayılmaktadır. 15 dakika kadar bekledikten sonra bu toz, elektrikli süpürge ile çekilmektedir. Böylece tozun emdiği kirler de ortadan kalkmış olmaktadır. Bu işlem genellikle yüzeysel temizlik isteyenler için uygulanmaktadır.

İletişim

İLETİŞİM VE BİLGİ İÇİN

0242 325 99 48 - 0544 634 12 34
Copyright © 2014-2018 Berat Temizlik