Halı Temizleme | Antalya | Temizlik Şirketleri | Halı Yıkama | 351 02 02
Sağlığınızın güvencesi için
bizi arayın, kaliteyi yaşayın
Halı Yıkama Antalya
HALI YIKAMA ANTALYA
Antalya Cam Temizliği
ANTALYA CAM TEMİZLİĞİ
Antalya Daire Temizliği
ANTALYA DAİRE TEMİZLİĞİ
Antalya Koltuk Yıkama
ANTALYA KOLTUK YIKAMA
Antalya Dış Cephe Cam Temizliği
ANTALYA DIŞ CEPHE CAM TEMİZLİĞİ
İnşaat Sonrası  Temizlikler
İNŞAAT SONRASI TEMİZLİKLER
Ofis Temizliği
OFİS TEMİZLİĞİ
 Tadilat Temizliği
TADİLAT TEMİZLİĞİ
Villa Temizliği
VİLLA TEMİZLİĞİ
Yangın Sonrası Daire Temizliği
YANGIN SONRASI DAİRE TEMİZLİĞİ
Yerinde Halı Yıkama
YERİNDE HALI YIKAMA
Antalya  Diş Muayane Temizliği
ANTALYA DİŞ MUAYANE TEMİZLİĞİ
Antalya Merkez Halı Yıkama
ANTALYA MERKEZ HALI YIKAMA
Konyaaltı Halı Yıkama Temizleme Yıkama
KONYAALTI HALI YIKAMA TEMİZLEME YIKAMA
Antalya Temizlik Şirketleri
ANTALYA TEMİZLİK ŞİRKETLERİ
Halı Yıkama Şirketi Antalya | 5446341234
HALI YIKAMA ŞİRKETİ ANTALYA | 5446341234
Fabrika Temizliği
FABRİKA TEMİZLİĞİ
İnşaat Sonrası Banyo Temizliği
İNŞAAT SONRASI BANYO TEMİZLİĞİ

KİLİM YIKAMA

Kilim yıkama firmasında görev yapan personel, kilimleri adreste teslim almakta ve bu sırada yıkama tekniği ile ilgili bilgi vermektedir. Kilimler profesyonel yıkama merkezleri yerine evde yıkandığında ya da silindiğinde, tüm renklerinin birbirine karışması kaçınılmazdır.

Profesyonel kilim yıkama hizmetinin sunulması için öncelikle kilimin yapısını bilmek gereklidir. Kilimlerin dokumasında el dokuma halılar gibi kök boyası kullanılmaktadır ve yıkama işleminde özen gereklidir. Aksi takdirde kilimlerdeki renklerin birbirleriyle karışmayı ya da renklerin solması gibi bir durum meydana gelebilmektedir. Kilimlerin yapısı, halılara göre daha hassastır, Özellikle kök boyası ile boyanan kilimlerin renk sabitleyici kullanmadan yıkanması sakıncalıdır. Ayrıca bazı kilimlerin ipek karışımlı ya da ipekle dokunduğu da bilinmektedir ve bu kilimlerin normal halı yıkama şampuanları ile yıkanması sonucunda zarar görmesi kaçınılmazdır. Bu nedenle kilimler cinslerine göre ayrılmalı, gerekli olan yıkama tekniğinin tespit edilmesinin ardından yıkanmalıdır. Firmamız, profesyonel personeli ile her tür kilimi kaliteli ve garantili olarak temizlemektedir.

Kilim yıkama firmasında görev yapan personel, kilimleri adreste teslim almakta ve bu sırada yıkama tekniği ile ilgili bilgi vermektedir. Kilimler profesyonel yıkama merkezleri yerine evde yıkandığında ya da silindiğinde, tüm renklerinin birbirine karışması kaçınılmazdır. Bu nedenle kirlenen kilimler için mutlaka profesyonel destek alınmalıdır. Firmamızdaki tüm yıkama işlemleri, tam otomatik makinelerde ve özel temizlik ürünleri ile gerçekleştirilmektedir. Bu sayede kilimlerde herhangi bir sorunla karşı karşıya kalınmamaktadır. Ancak kilimlerin sırdan yıkama merkezlerine teslim edilmesi halinde çeşitli sorunların ortaya çıkması kaçınılmaz bir sonuçtur. Kilim dokumak bir halk sanatıdır ve doğal boya olarak adlandırılan kök boya ile kilimlerin yapılması, kültürel bir gerçekliktir. Ancak günümüzde el dokuma kilimlerin yanı sıra makinede dokunan kilimler de bulunmaktadır ve bunların da yıkanması, kilim ve halı yıkama firmalarınca yapılmalıdır.

Türkiye’nin farklı bölgelerinde el yapımı kilimler dokunmaktadır. Bunların arasında yer alan Keleş kilimi, Türkiye´nin kuzey batı kesimindeki Keleş aşireti özelliklere sahiptir ve iri yarık dokuma kilimleridir. Keleş kilim, sarı, mavi, kırmızı ve kahverengi tonlarındadır. Özellikle seccade tasarımları olarak geniş bir tasarıma sahiptir. Balıkesir kiliminin rengi ise kahverengidir birçok evde var olan bir kilim türüdür. Bu kilimlerde genel olarak antik desenler kullanılmaktadır. Bergama kilimi ise geleneksel Selçuklu desen ve motiflerine sahiptir. Uşak ise büyük boy kilimlerdir. Bu kilimlerin hepsi el dokumadır ve bunlar profesyonel kilim yıkama firmalarında yıkandığında özelliklerini kaybetmemektedir.

İletişim

İLETİŞİM VE BİLGİ İÇİN

0242 325 99 48 - 0544 634 12 34
Copyright © 2014-2018 Berat Temizlik