WhatsApp
Telefon
  • Demirel Mah. 2070 sokak No:36 Kepez - Antalya
Jüt Halı Nedir  Nasıl Temizlenir

Jüt Halı Nedir Nasıl Temizlenir

Jüt Halı Nedir Nasıl Temizlenir sorusuna eliimizden geldiği kadar cevap veremeye çalışacağız.

Jüt Halı Nedir? Nasıl Temizlenir?

Jüt Halı Nedir? Nasıl Temizlenir? sizin için araştırdık inceledik. Antalya jüt halı yıkama ile ilgili bizi arayabilirsiniz.


bambu-hali-yikamaJüt Halı Nedir? Nasıl Temizlenir?

Evinizin tarzını yansıtırken aynı zamanda temizliğe de pratiklik katan jüt halı ve kilimler, farklı çeşitleri ile her dekorasyona uyum sağlamaktadır. Vazgeçilmeziniz olacak olan jüt halıları incelemek ve temizlik önerilerini öğrenmek için yazımızı okumaya devam edebilirsiniz.

Halının adını akılda tutmakta zorlanıyorsanız ya da Jüt nedir? Diye düşünüyorsanız bilmeniz gereken ilk şey, bu halının adının imal edildiği iplikten geldiğidir. Jüt ipi olarak anılan madde, bir bitkiden elde edilmektedir. Ihlamurgiller familyasından olan, sıcak iklimlerde yetişen ve boyu 4 metreye kadar uzayan bitkiler, dünyada pamuktan sonra en çok üretilen lifler arasında yer almaktadır.

Doğal ve hipoalerjenik özelliği ile bilinen jüt bitkisi, %100 çözünebilir özelliği ile aynı zamanda çevre dostu bir malzemedir. Endüstriyel alanda birçok farklı şekilde kullanılan hüt bitkisinin halı olma serüveni dokuma işlemi ile sonlanmaktadır. Jüt halı dokusu gereği kullanım ve temizlik sırasında kayabilir, halının altına kaydırmaz bir malzeme koymak güvenlik açısından tavsiye edilmektedir.

Jüt Halı Özellikleri Nelerdir?

  • Zor aşınan bu halılar fazlası ile dayanıklıdır.
  • Kokuyu emmeyen özelliği ile beğeni kazanmaktadır.
  • Nemli ortamlarda kullanılmayan jüt halılar, salon gibi alanlarda rahatlıkla tercih edilmektedir.
  • Boyanarak renklenen jüt iplikler, dekorasyonda egzotik ve etnik bir görünüm elde etmenize yardımcı olur.


Jüt Halı İle Dekorasyon

Hem modern hem de klasik dekorasyonda rahatlıkla kullanılan jüt, özellikle koyu renk zeminlerde tercih edilmektedir. doğal rengi krem, açık kahverenginde olan jüt bitkisi, siyah parkelerde, ceviz döşemelerde adeta göz kamaştırmaktadır. Kontrastın uyumunu göz önüne seren bu halılar, her zaman koyu renk üzerinde kullanılmak zorunda değildir. Bazı kullanıcılar ton sür ton dekorasyonda da jüte yer vermektedir.

Jüt günümüzde doğal kahverenginin yanında boyanarak farklı renk ve desenlere de kavuşmaktadır. Satış noktalarında geometrik desenli, püsküllü ve rengarenk jüt halıları da görmeniz mümkündür. Hatta son yıllarda supla gibi duran yuvarlak jüt dokumaların yan yana dizilmesi ile büyük halılar oluşturulması, özellikle etnik dekorasyon için doğru seçim olabilir.

Jüt halıların farklı boyutları evin farklı odaları için tercih edilebilir. Jüt dayanıklılığı sayesinde trafiğin yoğun olduğu antrelerde dahi kullanılabilir. Adeta bir dantel gibi işlenen dokumaları kilim formunda bulmanız da mümkündür.

Unutmamanız gereken önemli nokta salonda, yatak odasında, balkonda, çocuk odasında değerlendirebileceğiniz jüt dokumaları, emici lifli yapılarından dolayı ıslak zeminlerden uzak tutmanız kullanım açısından daha doğru olacaktır.

Jüt Halı Temizliği Nasıl Yapılır?

Jüt halıların temizliği için uzun bir yönergeye ihtiyaç yoktur. Jüt halı temizliğinin detayları şu şekildedir;

  • Halıları nemli bir bezle hafifçe silebilirsiniz.
  • Halıların rutin temizliği için elektrikli süpürgeleri kullanabilirsiniz.
  • Tamamen doğal bitkiden dokunan jüt halıların zaman zaman döküldüğünü fark edebilirsiniz, bu nedenle sıklıkla süpürmeniz gerekebilir.

Sıkça Sorulan Sorular

Tam gün temizlik nedir?

Gündelik temizlikçi

Firmamız bünyesinde hizmet veren bir çalışanımız sabah 09.00'dan akşam 17.00'a kadar hangi temizliğe ihtiyacınız varsa yapıyor. Böylece geç gelip erken çıkma sorunuyla karşılaşmıyorsunuz.

 

antalya ev temizliği

Yapılan temizlikten memnun kalmazsanız 48 saat içinde ücretsiz telafi temizliğine (yarım gün) yeni bir personel gönderiyoruz.

Hayır, ev temizlik personellerinin günlük SGK' sını e-devletten kolaylıkla yapabilirsiniz.

Talebinize göre haftanın her günü ve saati hizmet alabilirsiniz.

Yönlendirdiğimiz temizlik personelimizden memnun kalmanız halinde aynı personeli düzenli olarak size yönlendirebiliyoruz.

Cam Temizliği

Temizlik personellerimizin can sağlığı bizim birincil önceliğimiz. Camları dışarıdan temizlemenin çok farklı bir hizmet olduğunu hatırlatmak isteriz. Camları dıştan ancak temizlik personelimizin elinin ulaşabileceği yere kadar temizliyoruz.

 

Antalya Temizlik Şirketleri

Antalya temizlik şirketleri olarak, Ev, iş yeri, plaza, bina gibi çok katlı yüksek binaların dış cephe temizligi ve iç mekan temizliği yapılır. Antalya temizlik firmaları arasında dış cephe cam temizliği ve iç mekana ait tüm eşyaları temizleyen aynı zamanda iç mekan ve dış mekan temizliği yapan sayılı firmalardanız..

antalya halı yıkama ve antalya koltuk yıkama sayfalarımıza bakabilirsiniz.